Centrum Kultury w Gdyni gra dla Was przez całe LATO!

Od 6 lipca zapraszamy na nasze najlepsze spektakle, które gramy na trzech scenach – w Centrum Kultury w Gdyni, w Sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego i na Patio Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Repertuar na najbliższe dni:

 

- 28 i 29 lipca Napis w reż. Grzegorza Chrapkiewicza

- 3, 4, 5, 6 sierpnia Zacznijmy jeszcze raz w reż. Tomasza Sapryka

- 10 i 11 sierpnia O co biega? w reż. Tomasza Podsiadłego

- 12 i 13 sierpnia O miłości… absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego w reż. Krystiana Nehrebeckiego

Zacznijmy jeszcze raz

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w spektaklu Zacznijmy jeszcze raz. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu Szymon Majewski Show) dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

Zacznijmy jeszcze raz nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.

Pamiętajcie – to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.


Tekst: Aleksandra Wolf

Reżyseria: Tomasz Sapryk

Scenografia: Witold Stefaniak

Kostiumy: Małgorzata Zwolińska

Asystenka reżysera: Alicja Cembrzyńska

Autor monologu Karola: Marek Modzelewski

Wizualizacje: Sebastian Mul

Występują: Aldona Jankowska i Tomasz Sapryk

Gramy: 12.07, godz. 20:00; 13.07, godz. 18:00 i 20:30; 14.07, godz. 19:00 PREMIERA; 3-5.08, godz. 19:00 i 6.08, godz. 17:00

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa

Bilety: 35 zł/30 zł


Rybki. Historia gdyńskiej miłości

Aktorzy Sceny 138 są największą wartością gdyńskiego spektaklu – Trójmiasto.pl

Spotkajmy się przy Rybkach – to zdanie, które każdy mieszkaniec Gdyni usłyszał chociaż raz w życiu. Czy wiecie skąd wzięły się owe Trzy Rybki na początku Bulwaru? Scena 138 zna odpowiedź na to pytanie!

Oglądając spektakl, przekonacie się, że słynne Rybki skrywają niesamowitą historię miłosną! Będzie muzycznie, tanecznie i magicznie! Poznacie przystojnego Rybaka Macieja, poszukującego żony i ryb, jego przezorną Matulę – wielbicielkę dziergania, elokwentnego Krzyśka – poszukiwacza bursztynu, atrakcyjne gdynianki na wydaniu oraz pewną zagubioną spacerowiczkę zza miedzy. Niech historia trzech kamiennych ryb na zawsze wam przypomina, że broszki i wisiorki nie są najważniejsze na świecie.


Reż. Tomasz Podsiadły

Występuje: Grupa Teatralna Scena 138

Preferencje wiekowe 5+

Gramy: 22.07, godz. 12:00 i 16:00; 23.07, godz. 12:00

Gdyńskiego Centrum Filmowego, Patio, czas trwania: 60 min

Bilety: 20 zł


O co biega?

Dynamiczna komedia omyłek, relaksująca i pełna dowcipu rozrywka – Gazeta Wyborcza

Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora. I Ona – Panna Skillon. Nadmiernie religijna i… zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania. Jeśli dodamy do tego kontrowersyjną żonę pastora – aktorkę, jej wuja biskupa, który jak na złość wpada z niezapowiedzianą wizytą oraz hitlerowskiego oficera, zbiega z obozu jenieckiego, wtedy zaczyna się prawdziwy bałagan. Nawet mało rozgarnięta acz wygadana służąca, mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie uratować sytuacji.

O co biega? to czarna komedia omyłek, arcy zabawny tekst i prześmieszne sytuacje. Gwarantowana kapitalna zabawa w gwiazdorskiej obsadzie.


Reż. Tomasz Podsiadły

Występują: Justyna Kacprzycka, Urszula Kowalska, Paweł Klowan, Ewa Błachnio, Michał Zacharek, Bartłomiej Sudak, Krystian Nehrebecki, Tomasz Madej, Bartosz Sołtysiak


Gramy: 10-11.08, godz. 19:00

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 90 min

Bilety: 35 zł/30 zł


O miłości… absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego

Na scenicznej drabince popkultury w Trójmieście gdyńskie Centrum Kultury umacnia swoją rangę – Dziennik Bałtycki

Żart sceniczny adresowany wyłącznie do widzów z dużym poczuciem humoru. Rzecz na 9 utworów, 8 śpiewających aktorów, trio jazzowe, Złotoustego, Deus ex Machina i… głos oświetleniowca.

Nikt tak jak Młynarski nie potrafił pisać o miłości. Zaledwie kilka zdań, garść słów i… absolutnie wszystko o najpiękniejszym z uczuć. Mistrz!


Reż. Krystian Nehrebecki

Występują: Agata Wianecka, Bartłomiej Sudak, Michał Zacharek, Weronika Nawieśniak, Mateusz Feliński, Kinga Stańko, Bartosz Stawiński, Agnieszka Tylutki, Mateusz Deskiewicz


Gramy: 12.08, godz. 19:00; 13.08, godz. 17:00

Centrum Kultury w Gdyni, czas trwania: 80 min

Bilety: 35 zł/30 zł

Na wszystkie spektakle grane na scenie Centrum Kultury przy ul. Łowickiej 51, zapewniamy naszym widzom transport ze śródmieścia Gdyni. Szczegóły w kasach biletowych.

04-07-2017

Gdynia InfoBox

OBSERWATORIUM ZMIAN
ul. Świętojańska 30
81-372 Gdynia 

Godziny otwarcia:
PN-PT 10.00-20.00
SOB 11.00-20.00
ND 11.00-18.00