Jesienno-zimowy sezon teatralny w Centrum Kultury

Centrum Kultury w Gdyni serdecznie zaprasza na ostatni sezon teatralny na deskach sceny przy ul. Łowickiej 51 w Gdyni.

23 i 24.11.2017 o godz. 19:00 wystawiamy Sonatę Belzebuba 

Dzieło Mistrza Witkiewicza. Historia o tych i dla tych, którzy próbują tworzyć. Próbują wyjść ponad przeciętność. I są skłonni oddać oraz poświęcić w imię sztuki dosłownie wszystko. Do końca, do śmierci. Nie zawahają się nawet wtedy, gdy sam diabeł upomni się o ich duszę.

Pogrążeni w egzystencjalnym smutku, znanym tylko prawdziwym artystom, informujemy, iż po długim i żmudnym procesie twórczym udało się stworzyć Sonatę, taką, jakiej sam Belzebub nie powstydziłby się.

Podczas uroczystości scenicznych towarzyszyć nam będą intryga, zdrada, metafizyka, mord, a nawet zmartwychwstanie.

Pamięci wszystkich tych, którzy pragnęli stworzyć wielkie dzieło.

PREMIERA 26 maja 2017 r.

Tekst: Stanisław Ignacy Witkiewicz
Reżyseria: Tomasz Podsiadły

Czas trwania: 80 min z przerwą, Bilety: 20 zł

25.11.2017 r. o godz. 19.00  oraz 26.11.2017, godz. 17:00 zapraszamy na spektakl Napis.

Napis to zabawna komedia z gorzkim przesłaniem!

Do paryskiej kamienicy wprowadza się młode małżeństwo Lebrun. Po kilku dniach w windzie pojawia się wulgarny napis uderzający w nowego lokatora. Oburzony Lebrun próbuje znaleźć autora obraźliwych słów. Prawie natychmiast burzy to idealny porządek dotychczasowej sąsiedzkiej egzystencji, a rzekoma integracja okazuje się tylko grą pozorów. Zza masek politycznej poprawności, tolerancyjnych i kulturalnych Paryżan wyłaniają się oblicza pustych, bezmyślnych i mściwych ignorantów.

Nagroda Artystyczna Prezydenta Gdyni GALION GDYŃSKI 2015 dla Grzegorza Chrapkiewicza za kreację artystyczną oraz Andrzeja Śledzia za całokształt twórczości.

Obsada:

Pani Bouvier – Ewa Gierlińska / Marta Kalmus-Jankowska

Pan Bouvier – Andrzej Śledź / Piotr Jankowski

Pani Cholley – Magdalena Smuk / Monika Janeczek-Toporowska

Cholley – Rafał Ostrowski / Michał Zacharek

Pani Lebrun – Aneta Gołębiowska / Monika Janeczek-Toporowska

Lebrun – Bartosz Wesołowski

PREMIERA 27 kwietnia 2015 r.

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz 
 

Czas trwania: 65 min. Bilety: 35 zł / 30 zł

 

2.12.2017 o 1800 i 20:30 oraz 3.12.2017 o 17:00 Zacznijmy jeszcze raz 

 

Poker mistrzów aktorstwa – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. Nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ.

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w spektaklu Zacznijmy jeszcze raz. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu Szymon Majewski Show) dla tych dwojga aktorów.

Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami.

Zacznijmy jeszcze raz nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha… z wzajemnością.

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On – pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On – nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów… przyjdzie im naprawić.

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa
Plac Grunwaldzki 2, Gdynia
Czas trwania: 75 min. Bilety: 35/30 zł

Bilety na powyższe spektakle do nabycia w CultureBoxie (ul. Świętojańska 30) i w kasie Centrum Kultury (ul. Łowicka 51).

W pierwszej połowie przyszłego roku będziemy żegnać Mały Kack. Latem zaprosimy Państwa do nowego budynku w centrum miasta. W tej chwili trwają prace remontowe, konserwatorskie i renowacyjne obiektu zabytkowego Dom Marynarza Szwedzkiego w Gdyni, przyszłej siedziby Konsulatu Kultury – nowej siedziby Wydziału Kultury i Centrum Kultury w Gdyni. Niebawem przekażemy dokładne informacje na ten temat.


Centrum Kultury w Gdyni jest samorządową instytucją kultury powołaną do życia w 2004 roku w miejsce Domu Kultury.

CKG finansowane jest z budżetu miasta Gdynia i zajmuje się organizacją lub współorganizacją działań kulturalnych w mieście, takich jak: koncerty, festiwale, przeglądy, warsztaty, wydawanie publikacji, prowadzenie funduszu filmowego etc., z których większość na stałe weszła do Miejskiego Kalendarza Imprez.

Dzięki inicjatywie i sprawnej organizacji Centrum Kultury i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni, a także współpracy z wieloma innymi partnerami mają miejsce takie wydarzenia i przedsięwzięcia, jak: Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Gdynia Blues Festival, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej, Fundusz Filmowy, Pomorskie Warsztaty Filmowe, Niedziela Melomana, Koncerty Muzyki Promenadowej, Piknik Naukowy, Gdyński Kwartalnik Artystyczny BLIZA, Scena SAM, Gdyńska Scena Kabaretowa, Teatrzyk Bezwstydny.

W ramach Sceny SAM młodzi aktorzy występują razem z zawodowcami, którzy często są ich profesorami. Dotychczas w ramach sceny zrealizowano takie spektakle, jak m.in.: O co biega? w reż. Tomasza Podsiadłego, Napis i Piaskownica w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, Mayday. Run For Your Wife!!! w reż. Dariusza Majchrzaka.

7-11-2017

Gdynia InfoBox

OBSERWATORIUM ZMIAN
ul. Świętojańska 30
81-372 Gdynia 

Godziny otwarcia:
PN-PT 10.00-19.00
SOB 11.00-18.00
ND 11.00-16.00