Nowy sezon teatralny w Centrum Kultury

16.09.2017 r. spektaklem Psiunio Centrum Kultury w Gdyni rozpoczyna powakacyjny, zarazem ostatni sezon na deskach sceny przy ul. Łowickiej 51 w Gdyni.

Psiunio to tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Równie często uwielbiany, co niedoceniany. Okazuje się, że czasami wie więcej niż nam się wydaje. Czy może celowo uciec z domu, aby uświadomić właścicielom coś, czego sami nie są w stanie zauważyć? Małżeństwo ze stażem, odchowanym synem i… ukochanym psem. Gdy ten niespodziewanie znika, w pozornie spokojne życie wkrada się ogrom frustracji i wzajemnych oskarżeń. Małżonkowie wyciągają dawne winy, kłamstewka i zdrady.


Obsada:
Marta Kalmus-Jankowska
Piotr Jankowski
Tomasz Sapryk

PREMIERA odbyła się 15 sierpnia 2016 r.

Autor: Agnès i Daniel Besse
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Czas trwania: 90 min. Bilety: 35/30 zł

Psiunia zagramy także 22.10.2017 o godz. 17:00 oraz 26.10.2017 o godz. 19:00.

14.10.2017 o godz. 17:00 zagramy dla Państwa dzieło sztuki teatralnej

O miłości… absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego

Żart sceniczny adresowany wyłącznie do widzów z dużym poczuciem humoru. Rzecz na 9 utworów, 8 śpiewających aktorów, trio jazzowe, Złotoustego, Deus ex Machina i… głos oświetleniowca.

Nikt tak jak Młynarski nie potrafił pisać o miłości. Zaledwie kilka zdań, garść słów i… absolutnie wszystko o najpiękniejszym z uczuć. Mistrz!


Reż. Krystian Nehrebecki

Występują: Agata Wianecka, Bartłomiej Sudak, Michał Zacharek, Weronika Nawieśniak, Mateusz Feliński, Kinga Stańko, Bartosz Stawiński, Agnieszka Tylutki, Mateusz Deskiewicz


Czas trwania: 80 min

Bilety: 35 zł/30 zł

25.11.2017 r. o godz. 19.00  oraz 26.11.2017, godz. 17:00 zapraszamy na spektakl Napis.

Napis to zabawna komedia z gorzkim przesłaniem!

Do paryskiej kamienicy wprowadza się młode małżeństwo Lebrun. Po kilku dniach w windzie pojawia się wulgarny napis uderzający w nowego lokatora. Oburzony Lebrun próbuje znaleźć autora obraźliwych słów. Prawie natychmiast burzy to idealny porządek dotychczasowej sąsiedzkiej egzystencji, a rzekoma integracja okazuje się tylko grą pozorów. Zza masek politycznej poprawności, tolerancyjnych i kulturalnych Paryżan wyłaniają się oblicza pustych, bezmyślnych i mściwych ignorantów.

Nagroda Artystyczna Prezydenta Gdyni GALION GDYŃSKI 2015 dla Grzegorza Chrapkiewicza za kreację artystyczną oraz Andrzeja Śledzia za całokształt twórczości.

Obsada:

Pani Bouvier – Ewa Gierlińska / Marta Kalmus-Jankowska

Pan Bouvier – Andrzej Śledź / Piotr Jankowski

Pani Cholley – Magdalena Smuk / Monika Janeczek-Toporowska

Cholley – Rafał Ostrowski / Michał Zacharek

Pani Lebrun – Aneta Gołębiowska / Monika Janeczek-Toporowska

Lebrun – Bartosz Wesołowski

PREMIERA 27 kwietnia 2015 r.

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz 
 

Czas trwania: 65 min. Bilety: 35 zł / 30 zł

Bilety na powyższe spektakle do nabycia w CultureBoxie (ul. Świętojańska 30) i w kasie Centrum Kultury (ul. Łowicka 51).

W pierwszej połowie przyszłego roku będziemy żegnać Mały Kack. Latem zaprosimy Państwa do nowego budynku w centrum miasta. W tej chwili trwają prace remontowe, konserwatorskie i renowacyjne obiektu zabytkowego Dom Marynarza Szwedzkiego w Gdyni, przyszłej siedziby Konsulatu Kultury – nowej siedziby Wydziału Kultury i Centrum Kultury w Gdyni. Niebawem przekażemy dokładne informacje na ten temat.


Centrum Kultury w Gdyni jest samorządową instytucją kultury powołaną do życia w 2004 roku w miejsce Domu Kultury.

CKG finansowane jest z budżetu miasta Gdynia i zajmuje się organizacją lub współorganizacją działań kulturalnych w mieście, takich jak: koncerty, festiwale, przeglądy, warsztaty, wydawanie publikacji, prowadzenie funduszu filmowego etc., z których większość na stałe weszła do Miejskiego Kalendarza Imprez.

Dzięki inicjatywie i sprawnej organizacji Centrum Kultury i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni, a także współpracy z wieloma innymi partnerami mają miejsce takie wydarzenia i przedsięwzięcia, jak: Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych, Gdynia Blues Festival, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej, Fundusz Filmowy, Pomorskie Warsztaty Filmowe, Niedziela Melomana, Koncerty Muzyki Promenadowej, Piknik Naukowy, Gdyński Kwartalnik Artystyczny BLIZA, Scena SAM, Gdyńska Scena Kabaretowa, Teatrzyk Bezwstydny.

W ramach Sceny SAM młodzi aktorzy występują razem z zawodowcami, którzy często są ich profesorami. Dotychczas w ramach sceny zrealizowano takie spektakle, jak m.in.: O co biega? w reż. Tomasza Podsiadłego, Napis i Piaskownica w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, Mayday. Run For Your Wife!!! w reż. Dariusza Majchrzaka.

12-09-2017

Gdynia InfoBox

OBSERWATORIUM ZMIAN
ul. Świętojańska 30
81-372 Gdynia 

Godziny otwarcia:
PN-PT 10.00-19.00
SOB 11.00-18.00
ND 11.00-16.00