Koncepcja nowego etapu Gdynia Waterfront

Koncepcja zabudowy wraz z zagospodarowaniem terenu drugiego etapu Gdynia Waterfront przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni została opracowana przez biuro projektowe JEMS Architekci z Warszawy. Inwestycja będzie realizowana przez firmę Vastint Poland.

O inwestycji
Pomiędzy Sea Tower a Skwerem Kościuszki powstaje centrum spotkań, biznesu, usług i pięknych widoków na Bałtyk. Gdynia Waterfront. Nowoczesny wielofunkcyjny kompleks z przyjazną przestrzenią dla wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających Gdynię.

Wyłoniony w drodze konkursu projekt dotyczy zagospodarowania prawie pięcio-hektarowego terenu w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II. W ramach planowanej zabudowy powstaną budynki mieszkalne, biurowce, liczne lokale usługowe, hotel, powierzchnia konferencyjna i Spa oraz obiekty użyteczności publicznej, w tym kino. Centrum Waterfront – dawne Gemini, znajdujące się na terenie planowanej inwestycji, w momencie rozpoczęcia prac budowlanych zostanie zamknięte i wyburzone. Ważny element koncepcji stanowią pasaże z ogólnodostępnym skwerem oraz architektura krajobrazu, która podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne przyszłej zabudowy o szacowanej powierzchni 75 000 metrów kwadratowych .

Inwestor
Inwestorem i deweloperem Gdynia Waterfront jest Vastint Poland. Firma, która w Polsce działa od 1992 roku, jest częścią międzynarodowej organizacji obecnej na europejskim rynku nieruchomości od 25 lat. 

07-02-2017

Gdynia InfoBox
OBSERWATORIUM ZMIAN
ul. Świętojańska 30
81-372 Gdynia

Godziny otwarcia:
PN-PT 10.00-19.00
SOB 11.00-18.00
ND 11.00-16.00